Opakowania handlowe

AmpliTest Entamoeba histolytica

(Real Time PCR)

BAC40-100

Pełzaki z rodzaju Entamoeba należą do typu Amoebozoa , które są pasożytami wewnętrznymi lub komensalami zwierząt oraz ludzi.
Jednym z pasożytniczych pełzaków jest pełzak czerwonki Entamoeba histolytica, wywołujący pełzakowicę, która objawia się biegunką, nudnościami, podwyższoną temperaturą, a także powiększeniem wątroby. Pasożyt ten bytuje w nabłonku jelita grubego, a także może występować w wątrobie, płucach oraz śledzionie. Zarażenie następuje przez spożycie cyst z pokarmem lub w skutek braku higieny.
Entamoeba dispar jest natomiast niepatogennym komensalem przewodu pokarmowego człowieka, który morfologicznie i mikroskopowo jest identyczny z Entamoeba histolytica. Dlatego też do potwierdzenia zakażenia pełzakiem czerwonki konieczne jest wykonanie testów genetycznych, które umożliwiają rozróżnienie typu infekcji.

Zestaw AmpliTest Entamoeba histolytica (Real Time PCR) umożliwia wykrycie w jednej reakcji sekwencji DNA specyficznej dla pełzaka czerwonki Entamoeba histolytica oraz pełzaka Entamoeba dispar w preparatach DNA uzyskanych z próbek kału zakażonego osobnika (człowieka lub zwierzęcia). Reakcja jest typu triplex . Kanał FAM służy do wykrywania sekwencji specyficznej dla pełzaka czerwonki, na kanale Texas Red natomiast wykrywa się sekwencję specyficzną dla pełzaka Entamoeba dispar. Kanał dla HEX służy do wykrywania kontroli wewnętrznej. Dołączone do zestawu kontrole w postaci cząsteczek DNA uzyskanych metodami inżynierii genetycznej umożliwiają kontrolę poprawnego przebiegu reakcji Real Time PCR.

Scroll to Top