Opakowania handlowe

AmpliTest FeLV (Real Time PCR)

RV07-100

FeLV (Feline Leukemia Virus) to jeden z najczęściej spotykanych wirusów kocich powodujących nieuleczalną chorobę nazywaną białaczką kotów. Należy do retrowirusów i jest specyficzny gatunkowo. Nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz innych zwierząt (prócz kotowatych).
Wirus FeLV jest wydalany przez chorego kota razem ze śliną, kałem, moczem i mlekiem. Jest wrażliwy na wysoką temperaturę, promienie słoneczne oraz detergenty. Ginie poza organizmem żywiciela w ciągu kilku minut. Do zakażenia niezbędny jest więc kontakt bezpośredni pomiędzy kotem zdrowym i chorym. Wspólna miska, wzajemna pielęgnacja (lizanie), czy ugryzienia stanowią najczęstsze źródła zakażeń. Najczęstszymi objawami choroby są apatia, utrata apetytu, spadek masy będące wynikiem niedokrwistości. Wraz z rozwojem choroby kot staje się bardziej podatny na nawracające infekcje układu oddechowego i pokarmowego. Pierwsze symptomy choroby mogą pojawić się nawet kilka lat po zarażeniu, dlatego warto badać zwierzęta (zwłaszcza te wychodzące z domu lub przebywające w dużych skupiskach), aby uniknąć zarażania innych kotów. Izolacja, a także szczepienie skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się choroby.

Zestaw AmpliTest FeLV (Real Time PCR) jest zestawem typu one-step. Oznacza to, że reakcja odwrotnej transkrypcji i Real Time PCR zachodzą w jednej probówce. Dzięki temu zmniejszona jest ilość manipulacji koniecznych do wykonania analizy i – co za tym idzie – możliwość ewentualnych kontaminacji. Zestaw AmpliTest FelV (Real Time PCR) jest przeznaczony do wykrywania sekwencji RNA specyficznych dla wirusa FeLV w próbkach RNA uzyskanych od zwierząt. Reakcja Real Time PCR jest reakcją typu duplex. Detekcja RNA wirusa odbywa się w kanale FAM. Drugi kanał (HEX) służy do detekcji kontroli wewnętrznej. Dołączone do zestawu kontrole w postaci cząsteczek RNA uzyskanych drogą syntezy in vitro umożliwiają kontrolę poprawnego przebiegu zarówno reakcji odwrotnej transkrypcji, jak i reakcji Real Time PCR.

Scroll to Top